Kendi tasarladıkları ve programladıkları robotlarla parkurda en hızlı turu atan ekipler birincilik için yarıştı. Iğdır Bilim Sanat Merkezi, kıyasıya mücadeleden birinci olarak büyük ödülü alma sevincini yaşadı. Iğdır Aras Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Ağrı Merkez 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi üçüncü ve Kars Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise dördüncü oldu. Ağrı Valisi Mustafa Koç, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ve İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ilk üçe giren takımlara kupa, madalya ve para ödülü takdim etti.