Kutlama programı Yalova Kent Müzesi’nde “Türk Kültüründen Yansımalar” adlı serginin açılışıyla başladı. Hafta boyunca halk oyunları gösterisi, beceri geliştirme kursları çalışmaları, stant etkinlikleri, spor aktiviteleri, sergi ve konser gibi birçok faaliyet gerçekleştirilecek.
“Hayat Boyu Öğrenme Haftası” sadece bireylerin kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda toplumun daha bilinçli ve donanımlı olmasına da yardımcı oluyor. Bu kutlamalar, herkesin öğrenme sürecine katkıda bulunabileceği, paylaşabileceği ve ilham alabileceği bir ortam sağlıyor.