15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında düzenlenen kutlama programı, Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya ile il protokolünün katılımıyla gerçekleşti. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç'ın günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler de konuşmalarını yaptı.
Vali Kaya ve protokol tarafından yarışmalarda dereceye giren sporculara hediyeleri takdim edildi. Öğrencilerin halk oyunları ve akrobasi gösterilerini gerçekleştirdiği programda paraşüt gösterisi de yer aldı.