Eğitim programı süresince öğrencilerin tüm masraflarının Jeollanam Eyaleti Eğitim Ofisi tarafından karşılanacağı belirtildi. Meslekî ve teknik ortaöğretim kurumlarının yiyecek içecek hizmetleri ile bilişim teknolojileri alanlarından öncelikli olarak yoğunlaştırılmış eğitim kapsamında olan okulların 10'uncu sınıf seviyesinde öğrenim gören kız öğrencilerden 16 öğrenci ve iyi derecede İngilizce bilen iki alan öğretmeni belirlendi.
Program dâhilinde öğrenciler ve öğretmenler Ankara Gölbaşı Mogan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinde Bakan Yardımcısı Celile Eren Ökten ve Genel Müdürü Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz ile bir araya geldiler. Öğrenciler ve öğretmenlerle eğitim programı üzerine konuşuldu ve tecrübe aktarımı yapıldı. Daha sonra öğrenciler ve öğretmenler Güney Kore'ye uğurlandı. Güney Kore'de karşılanacak olan öğretmen ve öğrenciler gerçekleştirilecek karşılama ve gezi programının ardından 19 Mayıs 2024 tarihinde Seul Türkiye Cumhuriyet Elçiliği eşliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliği'ne katılım gerçekleştirilecek. 20 Mayıs 2024 tarihinde öğrencilerin eğitimi süreci başlayacak ve 10 Ağustos 2024 tarihinde yurda dönecekler.