Haritalar En Güncel Haliyle EBA'da

Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Harita Genel Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında üretilen ders kitapları ile eğitim araç ve gereçlerinde yer alan haritalar, Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yayımlandı.
 Tarih: 16-04-2024 16:37:38
Haritalar En Güncel Haliyle EBA'da

Öğrencilerin coğrafi ve analiz yeteneklerini geliştirmelerine destek olmak, eğitimde harita kullanımını güçlendirmek amacıyla millî menfaatlere uygun, bilimsel ilkelere dayalı ve işlevsel bir şekilde üretilen ders kitapları ve eğitim materyallerinde kullanılacak olan haritalar, EBA platformu üzerinden öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunuldu.

Ayrıca, geçmişten günümüze kıta ve dünya haritalarında doğru ve eksiksiz bilgilerin kullanılması ve dezenformasyonun önlenmesini de hedefleyen haritalar, EBA platformu üzerinden öğrencilerin ve öğretmenlerin erişimine sunularak öğrencilerin derslerde daha etkili bir şekilde öğrenmelerine ve öğretmenlerin eğitim sürecini desteklemesine olanak sağlayacak.

  Bu haber 487 defa okunmuştur.   Kaynak: https://yegitek.meb.gov.tr/www/ders-kitaplari-ile-egitim-arac-ve-gerecleri-iceriginde-yer-alan-haritalar-ebada-yayimlandi/icerik/3603
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER GÜNDEM Haberleri
YUKARI